Nadcházejí večer bude zaměřený na laser a optiku v automobilové technice. Dnes se ponoříme do fascinujícího světa, kde se špičkové laserové a optické technologie prolínají s automobilovým průmyslem, jsou hnací silou inovací a utvářejí budoucnost dopravy.

Program:

17:30 Otevíráme brány
18:00 Design čoček pro lidarové systémy (Dr. Martin Vaněk)
18:30 Využití laseru ve výrobě (Ing. Jan Brajer Ph.D.)
19:00 Aplikace optických nanostruktur na tvarování světelných paprsků (Ing. Marek Škereň Ph.D.)
19:30 Diskuze a občerstvení
Přednášky budou probíhat v anglickém jazyce. 

:

25.4.2024, 18:00

:

Animika meeting studio
Křižíkova 176/27
Praha Karlín

:

Přednášející:

Dr. Martin Vaněk
Dr. Martin Vaněk Optical Design Engineer, Valeo
Design čoček pro lidarové systémy

Lidary mají specifické požadavky na optiku ve vysílací a přijímací linii. Přestože zde může být podobnost s kamerovým systémem, povaha lidaru výrazně ovlivňuje proces návrhu a požadavky. Představíme přístup k návrhu optiky založené na lidaru a jednoduché představení různých automobilových lidarů.

Ing. Jan Brajer Ph.D.
Ing. Jan Brajer Ph.D.Vedoucí oddělení průmyslových laserů, HiLASE
Využití laseru ve výrobě

Laserové výrobní technologie lze využít ve výrobním procesu jak přímo na součástech, tak nepřímo na výrobních nástrojích. Přímou výrobu si dokáže představit každý, zahrnuje technologie, jako je svařování, pájení a také selektivní odstraňování tenkých vrstev. Možná vás překvapí nepřímé využití laserů ve výrobě. Do této kategorie spadají technologie, jako je úprava forem, laserové zpevňování povrchu (LSP) nebo cílené zpevňování povrchu. Přednáška představí případové studie vybraných technologií.

Ing. Marek Škereň Ph.D.
Ing. Marek Škereň Ph.D.R&D Director, Nanoptiqs
Aplikace optických nanostruktur na tvarování světelných paprsků

Použití laserů a obecná miniaturizace světelných zdrojů LED v automobilovém průmyslu umožňuje kromě běžných refrakčních a reflexních prvků používat i difrakční optiku. Difraktivní mikro a nanostruktury nabízejí mnohem větší flexibilitu, jsou obvykle tenké a lehké a lze je vyrábět ve velkém s využitím velmi efektivních replikačních procesů. Budou představeny přístupy a technologie používané v IQS holdingu pro návrh a výrobu mikro a nanostrukturních prvků v několika zajímavých oblastech použití. Nanostrukturovaná optika poskytuje nová řešení i pro automobilové aplikace, jako je vnější a vnitřní osvětlení, různé optické senzory, lidary, kamerové systémy a další. Prezentovány budou vybrané reprezentativní případy použití, které demonstrují výhody difrakčního přístupu.

Přihlašte se: